View Single Post
  #82  
Vechi 27.03.2012, 22:36:36
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
E vina nostra daca nu stim sa ne gospodarim tara si ca alegem conducatorii care ne tot fura de atata amar de vreme si noi tot pe ei ii votam. Dumnezeu l-a pus pe Iliescu de 3 ori in fruntea tarii? Sau pe Basescu de 2 ori? Cred ca stii ce "mult bine" ne-a adus guvernarile lor. Tot Dumnezeu este cel care ne baga E-uri in alimente? Ne facem rau cu mana nostra si dam vina pe Dumnezeu
Nu mai fii naiv. Nu populatia alege cine e presedinte, teoretic da, practic nu. Iliescu nu trebuia sa iasa presedinte, ci Vadim.-mi-a zis tata cum a stat treaba atunci. Ultima data nu Basescu trebuia sa iasa, ci Geoana. Si oricum, din orice partid ai alege, tot aceiasi oameni sunt. A plecat Boc, a venit Ungureanu care e de doua ori mai rau. De ce partidele nationaliste n-au voie sa participe la alegere? ND si PP?
Aaaa...Dumnezeu ne da conducatorii pe care ii meritam. Si comunismul a fost o pedeapsa ptr.noi. Fara ingaduirea Sa, astia care ne-au condus nu puneau mana pe putere. Asa cum si pe greci si rusi i-a pedepsit cu imparati rai cand faceau pacate multe. Si presedintele nu este Unsul Lui Dumnezeu, este unsul oamenilor.
Cand poporul roman se va pocai si se va intoarce la credinta si la Sf.Traditie, atunci o sa avem si conducatori buni. Pana atunci, culegem ce am semanat.
Reply With Quote