Subiect: se cade?
View Single Post
  #25  
Vechi 02.02.2008, 01:04:51
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

urzicuta: gelozia nu aduce nimic bun cu ea. Incearca sa gasesti cauza si elimin-o. Altfel vei avea ocazii de gelozie toata viata. Te va chinui pana vei intelege care e motivul real al geloziei tale.
Valoarea unei persoane nu consta exclusiv in aspectul exterior, ciin primul rand in calitatile interioare. La acestea gandeste-te cand il privesti pe sotul tau, nu la cat e el de atragator. Oricum nu poti ridica un gard electric in jurul lui, nu? :) Poate ca Dumnezeu i-a dat un aspect placut, ca sa-l folosesca cu intelepciune in meseria lui.
Am intalnit un preot cu un aspect foarte placut la vedere (in general romanii sunt oameni frumosi, atat femeile cat si barbatii), cand am fost la maslu. Vreau sa-ti spun ca emana atata sfintenie, incat am avut impresia ca ma aflu in fata unui sfant.
Ar trebui sa discuti cu sotul tau despre acest aspect ridicat de tine. E posibil ca sotul tau, in calitate de preot, sa vrea sa se faca placut oamenilor, ca ei sa vina la biserica, iar fetiscanele sa inteleaga gresit mesajul lui.
Ma indoiesc, ca avandu-te pe tine de sotie, se va uita la niste enoriase.
Reply With Quote