View Single Post
  #7  
Vechi 23.08.2009, 23:17:08
ovidiu-s's Avatar
ovidiu-s ovidiu-s is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Targu Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 800
Implicit

Eu sunt de acord cu lucrarea lui Arthur Koesler. Adica faptul că 85-90% dintre așa-numiți israeliți din ziua de azi sunt de origine kazară, nu semitică.
Majoritatea evreilor care au ajuns să țină frâiele economiei mondiale, ai globalizării pentru guvernul unic mondial, de la New-York sunt tot evrei proveniți din Polonia și Germania, adică de origine kazară.
Asta corespunde intru-totul profețiilor din Apocalipsă după opinia mea:

Apoc 2.8-9
"Iar îngerului Bisericii din Smirna, scrie-i: Acestea zice Cel dintâi și Cel de pe urmă, Cel care a murit și a înviat:
Știu necazul tău și sărăcia ta, dar ești bogat, și hula din partea celor ce zic despre ei înșiși că sunt iudei și nu sunt, ci sinagogă a satanei."

Dacă dati un simplu search și cautați imagini cu tadjici sau cu etnici paștuni din Afganistan, veti vedea că sunt identici somatic cu asa-numitii evrei din ziua de azi. Adică măslinii, scunzi și cu nasul alungit și cu vârful indreptat in jos.
Rasa autentic semită a evreilor e identică la fizionomie cu arabii. Ei sunt azi mult reduși ca număr, grosul "poporului ales" constituindu-l kazarii de origine asiatică, fie turcică fie iraniană (ariană).
__________________
Singurul scop al vieții e mântuirea sufletului, pregătirea lui pentru a intra în Rai (sf. Calinic)
Reply With Quote