View Single Post
  #20  
Vechi 22.07.2023, 22:40:25
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.990
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MineaPeter Vezi mesajul
Hristos a înviat!

9 iunie 2024 va fi o nouă Duminică a Orbului, cum au fost și alegerile iliesciene din 1990. În funcție de starea noastră sufletească de la acea vreme vom alege ce să facem în ziua votului. Eu în 2019 și 2014 nu am votat cu candidați din partidele majoritare, în 2014 l-am pus pe Iulian Capsali, iar în 2019 tot pe cineva din afara curentului „calea largă”, cred că Peter Costea (pe care îl chema ca pe mine ).
Depinde de noi dacă 9 iunie va fi o duminică a orbului, dacă vom sta pe margine și vom chibița căutând pete în soare la oamenii de pe lista AUR, sau fiecare se va face că are altă treabă, stă acasă, merge taman în weekendul acela în concediu atunci ne merităm soarta.


https://r3media.ro/de-la-chris-terhe...oparlamentare/

Se pare că Peter Costea s-a alăturat efortului național-conservator, de a sparge blocada P$D-PNL, de unul singur i se furau voturi, nu avea oameni în peste 20.k de secții de vot.

Deci ștampila ar merge corect pe AUR din partea celor care au fost cu Coaliția pentru Familie la referendumul pt familie.
Claudiu Târziu și Peter Costea sunt doi dintre fondatorii CPF și printre cei care au susținut demersul de strângere de semnături, plus apariții la dezbaterile televizate din studio.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 22.07.2023 at 22:59:21.
Reply With Quote