View Single Post
  #2  
Vechi 27.08.2010, 09:14:54
cristian67
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit cine are minte sa ia aminte

Citat:
Īn prealabil postat de ghetsimani Vezi mesajul
Sunt din Bucuresti, am niste probleme de sanatate mai exact agorafobie si atacuri de panica, imi doresc din suflet sa ajung acolo insa sunt 7 ore de mers plus ca, am inteles ca se ajunge f greu la mormant. A fost cineva si poate povesti daca este anevoios drumul, nu este vb de lene a nu se intelege gresit , este vb de faptul ca efortul si oboseala drumului imi fac foarte rau.
Plang si o sa ma rog la Bunul Dzeu sa imi dea o solutie cum sa ajung, poate cu avionul?
trebuie sa ajungi in orasul Hateg prietene si de acolo mai sunt cam 13 km.pana la Sfanta Manastire Prislop,drumul e asfaltat pana acolo,chiar daca e putin mai ingust din momentul intrarii in satul Silvasului,in jur de 4 sute si ceva de km. din Bucuresti,dar crede-ma merita toata osteneala.Iarta-ma prietene ca-mi permit sa-ti dau un sfat:nu te grabi cand ajungi la mormantul Sfant al dragului nostru parinte,stai putin pe bancuta,aduna-te,apoi ingenuncheaza in fata crucii sale,atinge-o,sarut-o si spune-i parintelui ca o spovedanie tot ce te apasa pe suflet si vei simti din acel moment mangaierea dulce a parintelui nostru drag,nu sunt vorbe aruncate-n vant,le-am trait si eu,noi nu stim ce Sfant avem langa noi(ptr. ca se pare ca Parintele e mult mai de folos ptr. noi de acolo din Imparatia lui Dumnezeu).Draga prietene,te rog sa bei apa din izvorul manastirii,sa mergi la chilia sapata in stanca a Sf.Ioan de la Prislop care e mai sus putin de mormantul Sfantului Parinte Arsenie(saruta si roaga-te la icoanele din chilie)si cumpara cartea ,,CARAREA IMPARATIEI'',nu vei regreta,o gasesti acolo,costa 80 lei dar merita,iti misca sufletul ostenit din loc.Dragii mei,noi nu ne dam seama ce avem in aceasta tara sfanta,cu acesti ochi de lut ai corpului pamantesc vedem numai cele de trebuinta ale trupului,sa stiti ca multe lume s-a trezit din somnul aducator de moarte dupa ce l-a cunoscut pe dragul nostru Parinte Arsenie Boca.Prislopul e in jud. Hunedoara,mergeti cu sufletul deschis la parintele si va garantez ca o sa va mai doriti sa reveniti.DUMNEZEU SA BINECUVANTEZE ROMANIA SI NA IERTE NESABUINTELE
Reply With Quote