Subiect: Al 3-lea ochi
View Single Post
  #6  
Vechi 14.03.2013, 16:45:41
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Armyw0w Vezi mesajul
Dumnezeu ne-a dat maini si picioare sa lucram, D-zeu ne-a dat minte sa gandim, Tot D-zeu ne-a dat al 3-lea ochi...
Cred ca nu esti foarte constient de ceea ce spui. Pentru ca te contrazici. Pentru ceea ce deja ne-a dat, sa facem cele de trebuinta si sa-I multumim Lui. Pentru cel de-al treilea ochi, mie nu mi l-a dat si nici nu i-L cer. Daca faci totul doar pentru a-l obtine... ratacesti amarnic. Dintre pustnicii si calugarii care din cand in cand Dumnezeu le "deschide" cel de-al treilea ochi, cred ca intelegi ca nu se intampla la vointa lor, ci doar fiindca intervine Harul. Unde nu vorbim de Har, vorbim de ratacire. Asta este esenta... in linii largi!...
Dar daca tu doresti, iti poti cauta si al patrulea ochi, iar eu n-o sa te mai supar cu parerile mele. Un lucru ar trebui sa stii: viata ta te priveste personal. Cat despre influenta nefasta asupra vietilor altora, va trebui sa dai socoteala intr-o zi. Nu incerca sa smintesti din mandrie pe cei care pot fi mai slabi in credinta si chiar sa creada ca "e interesant" sa cerceteze aceasta latura a "paranormalului"... Cel putin pe un forum crestin-ortodox, a vorbi despre asa ceva mi se pare o erezie!
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote