View Single Post
  #8  
Vechi 28.04.2009, 16:30:43
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Si eu sunt de acord cu Fani. Nu deznadajdui. Desi e catolic, iti povestesc o intamplare cu Padre Pio. O mama a mers plangand la el. Si a intrebat-o de ce plange. Ea i-a spus ca plange pentru ca fiul ei este in iad. Si el a intrebat-o cum stie ea ca este in iad? Ea i-a raspuns ca fiul ei s-a sinucis, s-a aruncat de pe un pod. Si atunci Padre Pio i-a spus ca nu poate stii ce s-a intamplat in sufletul lui din momentul in care s-a aruncat si pana a murit, poate exact in momentul acela s-a intors si s-a pocait. Vezi si Anna Karenina, vei vedea ca exact in secunda mortii, sub tren, s-a inspaimantat si a spus "Doamne iarta-ma". Nu putem stii noi nimic din lucrurile acestea, doar Dumnezeu, ai incredere in El.
Tot pentru incurajarea ta iti mai spun o poveste. Am auzit-o de la un preot intr-o conferinta, deci nu stiu sursa. Un calugar plangea in chilie pentru pacatosi si deznadajduia de cati pacatosi merg in iad. Si atunci i-a aparut Hristos si i-a spus "Plange-ti pacatele tale si nu deznadajdui, caci Eu ma voi milostivi chiar si de cel care numai o data a chemat numele Meu" Nu e minunat? Sunt sigura ca a fost Mantuitorul, cuvintele astea par atat de proprii Lui.
Dragostea lui Dumnezeu e mai mare decat ti-o inchipui, nu incerca sa-i gasesti vreo limita. Cauta-L pe El si totul va fi bine.
Si eu sper sa ne vedem cu totii in Rai!
O imbratisare din inima.
Reply With Quote