View Single Post
  #30  
Vechi 17.06.2011, 20:59:13
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Asa e "delirul" cum spui tu, dar, ce te faci daca sarpele e in inima altora? Cum recunosti acel sarpe din inima celulilalt?
Intotdeauna am crezut in bunatatea oamenilor pana m-am fript....tare de tot! Si nu cu oricine ci cu cea mai buna prietena. Acea prietena cu care am fost plecata in concediu 2 ani la rand, am stat la aceeasi masa, am ras,am mancat impreuna, dar de fapt era si este un monstru (nu exagerez).
In termeni religiosi spunem despre acesti oameni ca au pe diavolul in ei....exista si o denumire in termeni medicali si se numesc sociopati.
Feriti-va de astfel de oameni! Distrug tot in jurul lor! Sunt considerati oameni fara constiinta...nu iubesc pe nimeni, sunt fermecatori la suprafata, au un sarm aparte, insa cu zambetul pe buze manipuleaza oameni si ii distruge fara remuscare.
Nu glumesc! Exista asemenea specimene printre noi. Sunt bolnavi psihic! Problema este ca nu-ti dai seama ca sunt bolnavi si pana ajungi sa realizezi ce e cu ei de fapt deja ti-au dat un "tun".
Ce sa spun! M-am consolat cu ideea ca probabil in viata asta trebuie sa platesti ceva, cumva pentru pacatele pe care le ai. Duhovnicul meu mi-a spus ca daca nu pateam paguba asta as fi patit altceva dar mai rau. Probabil.....nu stiu ce sa zic! Atat stiu ca in viata asta tot de pagube am avut parte. Mi-au spart hotii casa de 2 ori iar acum m-a furat aceasta "prietena" de fapt o escroaca.
Reply With Quote