View Single Post
  #35  
Vechi 08.04.2010, 10:07:05
Unknown's Avatar
Unknown Unknown is offline
Member
 
Data înregistrării: 30.04.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 45
Implicit Otv...

Imi vine pur si simplu sa vomit doar cand aud "OTV".

Nu urmaresc emisiunile de la TV prea mult, dar din nefericire am avut ocazia, pe unde am mai fost prin vizita sa urmaresc secvente de la "OTV".

NU am vazut in viata mea GUNOI mai mare, mai putred, mai mizerabil, mai cum doriti d-voastra sa spuneti decat OTV. De fapt, daca stau sa ma gandesc bine... o groapa de gunoi este infinit mai buna decat ceea ce prezinta OTV-ul.

In concluzie, un om, care apare la o televiziune, unde este plin de proxeneti, inapti, mizerabili, pacalici, prostituate care danseaza pe masa, retardati, homosexuali care danseaza pe jumatate dezbracati si lista continua - asadar, un om ca domnul Pavel Corut, care apare in locul ala ca sa denigreze Biserica Ortodoxa si pe Dumnezeu, sau ca sa denigreze orice altceva, nu poate decat sa imi provoace o mare sila(si nici asta nu descrie dezgustul pe care il simt).

NU EXISTA gunoi mai mare ca OTV in Romania. Ma depaseste faptul ca are audienta pe care o are. Nu inteleg nici macar cum cel mai incult si needucat om se poate uita la asa ceva. Iti bati joc de propria persoana urmarind orice se prezinta acolo.

Daca as lua un porc din cocina/cotet si l-as pune sa se uite la OTV, cu siguranta s-ar intoarce cu spatele la ecran, ca sa nu spun altceva.

Inteleg ca unora le intareste credinta, iar pe unii ii sminteste, dar haideti sa fim seriosi, oare chiar sa nu fie ceva mai bun de dezbatut decat mizeriile unui pacalici la Pavel Corut?

Imi cer scuze pentru limbaj.

Dumnezeu sa ne lumineze pe toti.
__________________
"Dragostea îndelung rabda; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste, nu se lauda, nu se trufeste. Dragostea nu se poarta cu necuviinta, nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandește raul. Nu se bucura de nedreptate, ci se bucura de adevar. Toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda. Dragostea nu cade niciodata." (Corinteni I-13)
Reply With Quote