View Single Post
  #10  
Vechi 18.11.2008, 02:21:52
ortodox4life's Avatar
ortodox4life ortodox4life is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.10.2008
Locație: undeva departe
Mesaje: 232
Implicit

Citat:
Sa-mi fie cu iertare indrazneala, dar Dumnezeu se simte mai bine intr-un om cu tatuaje, dar care crede cu adevarat in El, decat in unul lipsit de tatuaje, dar strain de El
Draga Costel aceasta afirmatie nu face sens,nici logic si nici duhovniceste.In primul rand un om cu tatuaje nu este un om cu adevarat credincios,daca era,nu se tatua.De ce nu se tatua?Pentru ca isi asculta constiinta care ii spunea,nu te tatua,e pacat.Se spune despre pacat ca este conlucrarea omului cu necuratul impotriva Lui Dumnezeu.Omul este cel care se lasa tatuat iar cel care il tatueaza este necuratul,in cazul nostru vorbind.Eu traiesc in Canada si aici sunt foarte multi oameni tatuati,e la moda.Am vazut copii de 5 ani chair tatuati de parintii lor.Am lucrat cu oameni tatuati de toate varstele.La munca veneau femei si ma intrebau daca imi place modelul urmatorului tatuaj pe care si-l vor face.Prost am fost atunci ca le ajutam,desi stiam ca e pacat,nu mi sa parut asa de serios.Draga Costel,am studiat mult aceast pacat cu tatuajul,e ingrozitor,eu insumi am vrut sa ma tatuez cand aveam vreo 19 ani.Aveam multi amici pe atunci tatuati si reusisera la un moment dat sa ma convinga.Din mila Lui Dumnezeu nu am apucat,cu o zi inainte de a ma duce(facusem deja progamare)parintii m-au convins ca e grav.Apoi am vrut sa ma conving si m-am documentat.O femeie la munca mi-a spus ca nepotul ei de cand s-a tatuat a inceput sa bea,sa injure,se comporta anormal,desi inainte nu era asa de impatimit.As putea sa scriu pagini intregi(si cu dovezi concrete)cat de nociv este tatuajul.Nu vreau sa o sperii pe cea care a deschis topicl sa zic mai mult,dar este infricosator.Costel una din cartile care sunt in biblioteca mea este Paza Celor 5 Simturi scrisa de Sf Nicodim Aghioritul.Acolo zice ca pacatul(orice pacat,fie mic sau mare)este o portita deschisa patimilor,demonilor.Gandeste-te ca un om tatuat poarta pe trupul sau un semn necurat,o stamplia.Cum te duci in grajd si pui pe o vaca sa zicem o stampila cu fierul incins,care apoi se infecteaza,mereu(un ex).Tatuajul este o portita prin care intra.....ma intelegi.Sa ma ierti,dar e bine in viata sa stim din experienta ce vorbim si confirmat si de Sfintii Parinti,Doamne ajuta!

Spune-mi Costel cum sa intre Trupul si Sangele Sfant al Mantuitorului in aceste trupuri?










Abba Anthony said:

The time is coming when people will be insane,and when they see someone who is not insane,they will attack that person saying:You are insane because you are not like us".
Reply With Quote