Subiect: Intrebare
View Single Post
  #10  
Vechi 30.01.2009, 17:06:32
Maria-Raluca's Avatar
Maria-Raluca Maria-Raluca is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Leinarius Vezi mesajul
Draga Madalina,

Nu stiu de unde provine numele tau, dar din cate stiu nu este vreun sfant in calendarul Bisericii Ortodoxe Romane cu numele asta.

Totusi, rugaciunea ta se poate indrepta catre oricare sfant al lui Dumnezeu pentru mijlocire si ajutor intru marirea Lui.

Incearca la Maica Domnului, cu sinceritate si cu speranta, e de ajutor. Roaga-te ei ca unei mame, roaga-te sa iti ajute si sa mijloceasca pentru tine la Fiul ei.

Apoi mai poti vedea in calendar ce sfant e pomenit de Biserica in ziua in care te-ai nascut si sa dezvolti cu acela, prin legatura rugaciunii, o prietenie si astfel sa lucreze si el impreuna cu tine la rugaciunea ta catre Domnul.

E un sfat ca de la unul care e intr-o situatie asemanatoare... Eu m-am nascut de ziua Preasfintei Nascatoare, pe 8 septembrie. Totdeauna mi-a fost de ajutor, chiar si cand eram rau si in ratacire.
si eu m-am nascut pe 8 septembrie,Leinarius:) si Maica Domnului m-a ajutat mereu cand am avut nevoie
__________________
~Munceste ca si cum nu ai muri niciodata, dar ingrijeste-te de suflet ca si cum ai muri maine!~
~Cand oamenii te cinstesc si te lauda, spune-ti in sinea ta:" Nu eu merit asta, asta nu se cuvine mie, ci, Tie, Doamne!"~
Reply With Quote