View Single Post
  #9  
Vechi 30.04.2010, 08:38:42
clementia's Avatar
clementia clementia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
tigerAvalo9;241080]Mie chiar imi place.Imi place cum canta muzica populara dar imi place si felul lui de a fi,caracterul lui.Mi se pare un om minunat si serios.Imbina hobbyul cu religia de asta imi place si ajunge sa fie un om deosebit.Are si cateva pricesne foarte frumoase pe care eu le ascult cu mare drag.
dar cine a zis ca nu canta bine? sau despre asta era vorba si nu am inteles eu bine, nu de alta dar sa nu ma mai agit degeaba. si nu stiai ca toti preotii canta bine sau cel putin cei mai multi dintre ei. dar enoriasii parintelui P nu cred asta nici ca poseda conturi cu cifre la care nici nu va ganditi si nici ca apare in diverse emisiuni pe la tv, ptr ca nu au televizor in casa , invatati de parintele lor. cand i-am spus uneia care-l venereaza , asta ,a protestat vehement ca acelea sunt filmari vechi. deci va imaginati ce spalare pe creier se produce acolo la mosuni?
tineam neaparat doar sa-i conving pe aceea care vor sa apeleze la "serviciile lui "sa nu se duca.
si eu locuiesc in apropiere de mosuni, probabilitatea de a-mi trece pe la urechi diverse intamlari si trairi ale oamenilor care au apelat la el este destul de mare, deci ..nu inventez
__________________
"Pe scara sufletului meu, M-am intalnit cu bunul Dumnezeu-
Eu coboram mahnit din constiinta mea, Iar El urca surazator spre ea...
Si ne-am oprit la jumatatea scarii, Incrucisandu-ne in clipa-ntampinarii
Sagetile perechilor de ochi ,ca de-obicei, Ah ! Ochii Lui cum semanau cu ochii mei!
Pe scara sufletului meu , M-am intalnit din nou cu Dumnezeu-
El cobora solemn din constiinta mea, Iar eu urcam surazator spre ea."(Minulescu)

Last edited by clementia; 30.04.2010 at 08:44:01.
Reply With Quote