View Single Post
  #223  
Vechi 15.03.2014, 10:58:18
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dalian Vezi mesajul
Păi atunci vorbește bah despre tine! Despre prostiile și inepțiile tale.
Ia zi, câte inepții debitezi într-o singură zi, ți le-ai numărat vreodată?
Ai și tu o agendă în care să-ți notezi inepție după inepție, oră de oră, pe parcursul unei zile întregi?
Spre deosebire de altii eu prefer sa imi tin prostiile si ineptiile mele pentru mine. In "modestia mea fariseica" as vrea sa invete si altii de le mine si sa faca si ei acelasi lucru, sa isi tina prostiile si ineptiile lor pentru ei insisi. Doar ca modesti si smeriti cum sunt nu fac asta. Asa ca mie mi se pare normal ca atunci cand cineva debiteaza prostii si ineptii si ii invata si pe altii sa ii atrag atentia.

Citat:
În prealabil postat de Dalian Vezi mesajul
Sau măcar asa, de control, ai spus și tu măcar o singură prostie în toată viața ta? Care?
Multe. Dar prefer sa invat si sa nu repet greselile. Si prefer sa nu ii invat pe altii cand eu nu stiu. Sau cand imi bazez "cunostintele" pe pareri personale fundamentate pe "legende urbane".
Citat:
În prealabil postat de Dalian Vezi mesajul
Păi te cred că înțelegi chiar foarte bine, dacă și tu faci exact la fel.
Fac exact la fel? Cand acuzi pe cineva de ceva ar fi bine sa poti dovedi. Asa ca te rog arata-mi unde am gresit si ca atunci nu am recunoscut. Evident ca nu ai sa te obosesti sa raspunzi cu argumnte si exemple.
Acelasi stil habarnist cu pretentii intelectuale bazat ignoranta crasa.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote