View Single Post
  #227  
Vechi 15.03.2014, 15:13:39
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dalian Vezi mesajul
Da, bah profesore emerit. Și trebuia tu să vii să mă faci încuiat la minte și needucat?
Chiar nu ți s-a făcut pic de rușine până acum?
Sau aștepți ca tot alții să-și vadă greșelile iar tu pe-ale tale să le ascunzi sub preș?

Te-ai băgat singur în seamă cu nasul pe sus să demonstrezi ce proastă-i lumea și ce deștept ești tu.
Și că, de proastă ce-i lumea ortodoxă până și tu esti în pericol să nu mai fi văzut cât ești de deștept. Ăsta-i tot argumentul.

Bine, tu ai dreptate, frăția ta, minte nelimitată!
Uite ca iti si arat ca nu ai avut dreptate. Iti arat ca eu pot sa recunosc atunci cand gresesc.
Recunosc, am gresit. Am gresit cand am incercat sa port o discutie cu tine pe un subiect, desi era evident ca pe tine te interesa subiectul, ca nu te interesa care este adevarul. Recunosc ca am gresit atunci cand am incercat sa port o discutie pe baza de argumente si solicitandu-ti sa iti sustii si cu dovezi afirmatiile cand tu, in egocentrismul tau, nu poti sa porti o discutie obiectiva, detasandu-te de faptul ca cineva ti-a zis ca gresesti. Problema nu era greseala, problema era sa nu ti se spuna ca ai facut-o tu.

Ce sa te astepti de la cineva care nu a trcut de stadiul:
- "Mama, George nu vrea sa ma lase sa joc fotbal cu el. Spune ca joc prost".
-"Bine, dar joci prost?"
-"Tu nu intelegi ca problema e ca nu ma lasa sa ma joc, nu de ce?"
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote