View Single Post
  #13  
Vechi 18.09.2009, 12:39:03
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Statul Israel nu e mai putin legitim ca altele, fiind dintotdeauna patria evreilor, asa cum stie orice om cu putine cunostinte de istorie.
Vorbesti prostii. Intre descrierile biblice si 1947 nu a existat un stat pe nume Israel.

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Si nici în pericol sa-i fie afectata stabilitatea.
Nici eu nu cred ca e in pericol sa dispara, avand in vedere determinarea evreilor si dorinta americanilor de a-i sustine. Cand insasi Organizatia Natiunilor Unite iti acorda girul, e greu de crezut ca n-ai sustinatori puternici. Dar numai liniste si pace nu e in zona.

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Multi dintre evrei sunt decisi sa moara luptând pentru Israel iar sprijinul international pentru existenta acestui stat nu e în scadere.
Bravo lor, orice cetatean trebuie sa fie dispus sa faca asa ceva pentru tara sa.

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Cei care neaga dreptul evreilor de a avea un stat sunt fie antisemiti sau musulmani, fie oameni care inventeaza probleme acolo unde nu exista.
Aici iar spui prostii. Eu nu neg nici un popor. Nu neg nici dreptul evreilor de a-si face un stat. Am doar nelamuriri cu privire la modalitatea in care Israelul modern a luat nastere. Dupa mintea dumneata stralucita sunt antisemit sau ma bag in seama aiurea doar pentru ca am tupeul sa-mi pun intrebari.

Te rog, posteaza numai daca ai ceva constructiv sau informativ de adaugat. Daca postezi doar ca sa ma faci antisemit, te afli in treaba degeaba.
__________________
User vechi: scrabble.
Reply With Quote