View Single Post
  #51  
Vechi 26.02.2024, 12:55:25
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Nu mă mir, ai deficiențe de comunicare și de logică și mai ești și arogant.
Credeam că e ceva de capul tău de-aia te-am băgat în seamă atât deși nu știi să vorbești, m-am convins că nu e cazul.
Uite încă un citat și mai clar pentru tine care te prefaci că nu înțelegi, pentru catalin2 care e incapabil să înțeleagă, și pentru cine o citi să nu rătăcească citind tâmpeniile lui catalin2.
Eram sigur ca o sa-ti arati si proasta crestere, am banuit din faptul mandria nu te lasa nici macar sa concepi ca poti gresi ceva. Esti exact genul acela de persoane (unele) care sunt atrase de acest forum: cu un orgoliu exacerbat, cu multe neintelegeri, dar care cred ca le stiu pe toate, doar din faptul ca li se pare lor ca au logica, fara cunostinte. Iar toate acestea duc la un comportament agresiv atunci cand ii contrazici, pentru ca ei nu pot gresi. Si bineinteles, vezi doar paiele din ochii altora, nu si barna ta. Ai luat foc doar din cauza faptului ca ti-am spus ca e gresit ceea ce sustii, eu ti-am raspuns frumos si elegant ca toate anomaliile pe care le scriai, dupa ce am vazut ca nu intelegi aproape nimic din ceea ce vorbim. Am vazut de la inceput ca nu intelegi ce este Sfanta Treime, ce este o Persoana, ce spune invatatura ortodoxa si ce sustine sabelianismul. De aceea spui ca eu nu-ti dau argumente, pentru ca nu le intelegi, iti lipsesc cunostintele care sunt la baza acestora. Mandria te face sa negi pana si Crezul, nu-i bun ca te contrazice. Am vazut ca mandria ta are la baza faptul ca tu scrii articole pe orthodoxwiki, de aceea ironizai cu cunostintele de pe net, ca pana si tu poti scrie un articol.
Ramai cu ceea ce crezi tu, nu intereseaza pe nimeni pe crezi, eu am scris doar ce spune invatatura, nu sa ma contrazic cu tine, am banuit ca ai chef doar de cearta.
Reply With Quote