View Single Post
  #7  
Vechi 15.11.2009, 22:29:53
cmihai cmihai is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.08.2008
Locație: Romania, Banat, Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Implicit

Nu va luati dupa ce vedeti la TV si cititi in ziare e o mare dezinformare.
Din sursa sigura va spun (sotia mea e medic) ca aceasta gripa nu are nimic deosebit fata de gripa sezoniera sau care apare in fiecare an in lume in anotimpul rece, ba chiar rata de mortalitate e mai mica decat la gripa sezoniera.
Comaniile farmaceutice au investit miliarde de dolari in vaccine si trebuie vandute, si unde mai pui ca o "pandemie" acum pe vreme de criza e mana cereasca pentru toata industria medicala ... si nu numai.
Explicatia de ce asa multe cazuri e f.f.f. simpla orice caz de gripa apare (si acum apar destule ca e sezonul gripei si virozelor) se raporteaza ca si gripa AH1N1 sau gripa porcina/noua din motive de "siguranta" zic ei si din simplul fapt ca testele pentru gripa noua sunt scumpe si dureaza pana la 7 zile timp in care gripa se vindeca de la sine :) cu sau fara medicatie.
Acum marea problema e vaccinul ... multe voci spun ca e o problema cu el ... eu nu stiu ce sa va zic dar sfatul meu e sa nu va vaccinati ... orice om e expus virozelor si sistemul imunitar trebuie antrenat si tinut in priza, si parerea mea e ca nu are rost sa bagi in tine un virus (chiar si atenuat) plus o gramada de adjuvanti (adjuvantii combinati cu virusurile moarte sau atenuate se folosesc pentru "boost-ingul" sistemului imunitar) daca nu e nevoie?
E ca povestea cu drobul de sare ...
Ca o alta dovata ca e un mare "fas" aduceti-va aminte de gripa aviara de acum cativa ani ... parca acea gripa trebuia sa omoare 1/4 din populatia globului, SARS aparut in China la fel.
Totul e paranoia alimentata de cineva pentru un motiv ascuns (va las pe voi sa vi-l imaginati).
Sotia mea si nimeni din familia mea (avem si un copil de 5 ani) nu vom face acel vaccin ... asta e decizia noastra ... in rest fiecare decide pentru corpul si sanatatea lui.

Scuze de post-ul prea lung ... sper ca nu v-am plictisit.

Doamne ajuta!
__________________
Putem pierde orice, afara de suflet, caci daca sufletul ne ramane inca n-am pierdut nimic !!!
Toate se pot reface, se pot dobandi la loc, afara de suflet !!!
Reply With Quote