View Single Post
  #9  
Vechi 17.09.2008, 11:13:52
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt
(De la germanii probabil s-a molipsit IPS Serafim de simpatiile pro-musulmane.Germanii au avut ideea sa isi aduca barbati turci in tara dupa al doilea razboi mondial ca sa nu le dispara rasa ca barbati nemtii cam murisera toti in razboi).
Desigur cel mai usor este sa-ti dai cu parerea cind n-ai habar de cele spuse. Nemtii nu au simpatii de loc pentru turci si daca ar putea sa-i arunce afara din tara ar face-o pe loc. Turcii nu au fost lasati sa vina in Germania ca armasari de prasila ci boi de munca.De altfel nu au fost doar turci ci si italieni, greci, sirbi...
Iar despre IPS Serafim ar fi mai bine daca ati incerca sa nu vorbiti. Nimeni nu intelege mesajul lui ca indemn la a avea copii cit lauda pentru musulmani. Desigur exprimarea este nefericita dar cine il cunoaste stie care este mesajul. Iar cine nu-l cunoaste ar trebuii sa incerce sa o faca! Eu nu stiu citi mitropoliti sau episcopi cunoasteti voi care traiesc in saracie, de care te poti apropia ca de un preot de sat oarecare oricind, care vizita sau facea slujbe paralizatilor (ce miroseau groaznic din caúza excrementelor)paralizati la care preotii refuzau sa mai mearga,care isi cunoaste aproape toata mitropolia pe nume, care converteste atitia de alte confesiuni sau care a facut peste 40 de parohii in Germania samd cum este/face IPS Serafim ? Eu unul nu-l cunosc decit pe dinsul. Acum Dumnezeu ne invata sa evaluam pomul dupa fructe. Judecati singuri mai departe....
Reply With Quote