Subiect: Ganduri negre ?
View Single Post
  #4  
Vechi 19.09.2011, 19:20:39
WhiteChakra's Avatar
WhiteChakra WhiteChakra is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.08.2011
Religia: Catolic
Mesaje: 86
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Dumnezeu iti vrea doar binele. Daca ai parte de suferinta, e bine sa o traiesti fara sa te revolti impotriva lui Dumnezeu. O va lua de la tine atunci cand stie ca nu-ti mai este de folos. As vrea sa vina si ziua cand deschizi si topicuri in care sa vorbesti de bucuria vietii. Pana acum ai deschis numai topicuri de genul celui creat acum.
Cu ce anume mi-e de folos INCA o suferinta ? Deja nu mai vad nimic constructiv, mai degraba provoaca diavolul din mine (metaforic vorbind) care nu-i deloc pe placul lui Dumnezeu. Sa nu se inteleaga gresit, n-am venit aici sa ma plang, doar ca imi face placere sa conversez cu voi.

Citat:
În prealabil postat de speranta Vezi mesajul
Imi pare rau de starea dvs...aveti sufletul bun nu o sa fiti in stare sa faceti acest lucru si eu zic in sinea mea ca as putea face multe rele ,dar nu fac realitatea e alta...
cum fac ca sa rezist ? : imi curg lacrimile ,stau o perioada in linistea mea,ma rog,privesc cu mila,vorbesc ,daruiesc si sper ...chiar daca totul se naruie.
toate cate as patimi pe Dumnezeu nu ma razbun...fata de El nu simt razbunare ,simt ca El plange cu mine ...
http://www.youtube.com/watch?v=y9aVh...eature=related
As fi in stare, crede-ma. Foarte frumos filmuletul, ma inspira.
Reply With Quote