View Single Post
  #30  
Vechi 26.02.2024, 13:27:28
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Care era mai exact grupul, eu văd că mai toate s-au dezmembrat fiindcă au îmbătrânit userii atâtat tot, iar tinerii sunt interesați de tik tok șamd.

Același dezinteres se vede și la grupuri de tipul ASCOR, vin tot mai puțin tineri și ăia care vin sunt tot mai capricioși și sensibili.
Aproape toate grupurile pe care le-am vazut s-au destramat din cauza certurilor intre useri sau cu administratorul. Grupul respectiv era al lui Bogdan Mateciuc, cred ca tinea de Odaia de sus. Eu primeam mesajele pe mail, nu stiu cum am ajuns sa le primesc, la un moment dat un user devenise foarte agresiv, ajunsese sa il balacareasca si pe un preot. O multime de useri au inceput sa scrie ca vor sa se dezaboneze din cauza agresivitatii de pe grup, pana au mai ramas doar cativa. La un moment dat mi-am dat seama ca singurul user cu care avusesm o disputa pana atunci pe acest forum era chiar acel user, AlinB, ca acolo avea alt nume. La inceput eram in relatii bune, chiar vorbeam prin mesaje. Pe un alt forum a inceput sa se formeze un grup de useri mai agresivi, care ii ataca pe altii. Eu m-am retras de pe acel grup, din cauza agresivitatii. Dupa un timp am vazut ca forumul aproape se destramase, dupa ce acel grup ii alungase pe aproape toti userii care nu erau cu ei, s-au suparat ca unul din ei fusese restrictionat pentru comportament, asa ca au facut greva si au impus ca nimeni sa nu mai intre pe grup o saptamana. Dupa aceea a ajuns aproape pustiu. Pe forumul catolic eu am intrat dupa ce mai multi useri plecasera, din cate am inteles, dupa discutiile legate de cazul IPS Corneanu. Pana la sfarsit eu am ramas aproape singurul ortodox care nu fusese exclus, iar userul MihaiG a ajutat la destramarea lui, la fel cum a facut si cu acest grup. E suficient ca unul sau mai multi useri agresivi sa fie lasati de admini pe froum si sa nu fie exclusi, ca grupul sa se destrame. Daca tie iti place o atmosfera agresiva si ti se pare normala, majoritatea oamenilor nu o agreaza. La fel cum iti place si agresivitatea si grobianismul lui Simion si a membrilor AUR.
Reply With Quote