View Single Post
  #14  
Vechi 02.10.2013, 02:46:06
mecarm mecarm is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2013
Mesaje: 1
Implicit

In aceeasi situatie sunt si eu.Fina,adica sotia mea(fosta intre timp) s-a indragostit de nasul nostru.Mama m-a invatat in timpul casatoriei ca nasii sa-i trec primii la Sf Liturghie si in toate acatistele de rugaciuni dar....I-am prins si in nebunia de moment cand ei erau in casa am avut doua ganduri,unul sa-i omor si al doilea sa-i iert.Credinta in D-zeu m-a facut sa-i iert si l-am rugat pe nas sa-si vada de familia lui,de cei doi copii minori si de nasa mea ca eu nu o sa-i spun nasei.Nu vroiam ca ea sa sufere,nu vroiam ca nasa sa stie de mizeria lor.Pe ea(sotia) am primit-o acasa si la scurt timp i-am prins din nou.Desi parintele Lazar de la Manastirea Cernica,care era si duhovnicul meu mi-a spus s-o iert si iar s-o iert,n-am mai putut si am bagat divort spunandu-i si nasei mele ce s-a intamplat.Intre timp a bagat si ea divort iar in urma mizeriei lor au ramas 3 copii fara unul din parinti.Un copil al nostru si 2 ai nasilor.Mizeria lor tine de 2 ani si spun ca ei au vorbit cu nu stiu ce preoti si ca s-a mai vazut asa ceva si este ok.Parintii lor, au intrat si ei in mizeria lor si se pare ca le accepta,se pare ca n-au rusine.De ce Doamne? Eu mi-am respectat nasul si nasa....de ce,de ce,de ce???
Reply With Quote