Subiect: Daruri
View Single Post
  #23  
Vechi 30.10.2008, 10:16:23
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

[quote=MarinaAlca;98373]
Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Mare ispita este cantatul la strana! Poate nu aveai binecuvantarea preotului pentru aceasta.

eiiii Dorina draga....... nu mi-a spus direct"TE BINECUVANTEZ SA CANTI LA STRANA".. dar sa vezi cum s-a intamplat:
Acum 12 ani, imi era rusine sa cant in biserica, asadar dupa slujba am ramas impreuna cu un bun prieten care era cantaret in acea biserica si cu fratele lui (ambii elevi pe vremea aceea la Seminarul Teologic din Bucuresti)si cantam toti 3 in biserica goala... imi aduc aminte atat de clar parca ieri ar fi fost.. la un moment dat, pe cand cantam "Sfinte Dumnezeule, Sfinte tare, Sfinte fara de moarte, miluieste-ne pe noi"... hopa!!!! usa altarului se deschide si iese bunul meu parinte duhovnic!! Eu am tacut instantaneu de rusine ... parintele f mirat, ptr ca desi ma cunsotea de ceva vreme, habar nu avea ca eu stiu a canta... si atunci a facut sugestia impreuna cu acel seminarist, sa ma alatur si eu corului... deci asta nu tot binecuvantare este??
Normal, ca este binecuvantare, prin insasi invitatia directa facuta de Parinte, de a te alatura corului. Altele sunt Caile Domnului si Voia ce-o voieste !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote