View Single Post
  #4  
Vechi 13.12.2022, 11:32:18
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.292
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ManuelaDumitru Vezi mesajul
Doamne ajuta!

Socrii mei nu au pacatele mentionate insa nu merg la Biserica si doresc excesiv sa primeasca ingrijire si atentie precum copilasii, nici macar mancare singuri nu isi fac, desi nu sunt bolnavi.Ar dori sa stam impreuna si noi sa facem toata treaba si dansii nimic.
Iar sotul, pentru ca nu mai poate merge zilnic la parintii lui ii suna si de 10 ori pe zi ca sa ii intrebe daca s-au odihnit, daca au mancat...

Eu as vrea ca sotul meu sa aiba initiative/grija si de sotia lui, casa lui insa pentru acestea e adesea prea prins ....si responsabilitatile atarna greu pe umerii mei.

Voi incerc sa inteleg si sa aplic si sfaturile pe care mi le-ati dat, multumesc tare mult pentru raspuns!
Oooo, ce nume frumos ai dumneata, surioara crestina...
...multmuesc ca-mi multumesti, insa n-ai pentru ce, doar ti-am recitat o sinteza ca io nu-s vrednic sa dau lectii sau sfaturi fiindca io n-am facut la viata mea si la timpul meu ceea ce-ti recomand acuma tie, dar macar iti multumesc ca ai indraznit sa ne intrebi pe noi, bisericutza de pe forum, in loc sa mergi sa-l asculti pe preotul-duhovnic al familiei voastre. De sf. ap. Andrei serbat azi in Cer va urez sa va binecuvinteze Domnul cu multi copii crestini ca sa ajungeti sa fiti parinti heroini, mama heroina si tata heroin... pentru neamul romanesc.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote