View Single Post
  #1237  
Vechi 08.10.2009, 09:54:12
condor
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de peetor Vezi mesajul
Iar cat despre cerinta ta sa aduc exemple cu cei care au avut experiente dupa ce au murit,ti-am spus ca sunt cu duiumul dar degeaba ti le spun,daca tu nu vrei sa crezi,nu crezi.Exista o serie de marturii ale celor care s-au aflat in moarte clinica,pe care stiinta nu le-a gasit explicatie.
In loc sa-mi explici de ce, cei inviati, nu au stiut sa spuna absolut nimic despre locul unde au fost, tu imi vii cu fenomene neelucidate. Insinuezi ca cei care au suferit de "moarte" clinica, au murit cu adevarat si au fost inviati de Dumnezeu?

Vezi ca explicatiile referitoare la faptul ca cei inviati nu stiu nimic despre perioada cat au fost morti, le gasesti chiar in Sfanta Scriptura:


Oare pentru morti faci Tu minuni? Sau se scoala mortii sa Te laude? Se vorbeste de bunatatea Ta, in mormant si de credinciosia Ta, in adanc? Sunt cunoscute minunile Tale in intunerec si dreptatea Ta in tara uitarii?(Psalmul 88:10-12)


Cei vii, macar stiu ca vor muri; dar cei morti nu stiu nimic.(Eclesiastul 9:5)

Tot ce gaseste mana ta sa faca, fa cu toata puterea ta! Caci, in locuinta mortilor, in care mergi, nu mai este nici lucrare, nici chibzuiala, nici stiinta, nici intelepciune. (Eclesiastl 9:10)

Sa nu o dai iar cu explicatii gen "moarte spirituala" sau nu mai stiu eu ce inventie de a ta. In versetele de mai sus se vorbeste despre moarte si morti, in toata plinatatea cuvantului.