View Single Post
  #5  
Vechi 07.08.2009, 20:44:12
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

Citat:
În prealabil postat de onyx235 Vezi mesajul
Mare mi-a fost mirarea sa aud asemenea chestie: cineva, imi recomanda sa ma duc intr-o zi de vineri, cu un acatist la 9 biserici, si culmea, cel mai important lucru: SA NU MA INTORC DIN DRUM :)) :))

Mie mi se pare cel putin hilar asemenea sfat, desi nu i-am spus-o persoanei respective...Adica dc te duci la 9 biserici, gata, Dumnezeu te asculta? Cum pot unii oameni sa creada in asemenea practici, care aduc putin a paganism...

Oare Dumnezeu nu ne asculta, daca nu avem acelasi traseu, si nu ne facem hartiile de acasa?
Nu stiu, iertata fie-mi indrazneala si duritatea, poate...dar ati auzit de asa ceva? Sau e doar un sfat babesc si atat..
Intreb si eu, sunt inca debusolata la cate sfaturi primesc....

Ce inseamna de fapt cifra asta, 9? Am mai gasit-o si in alte sfaturi ale catorva cunostinte.

Draga mea asa cum ti s-a mai spus, astea sunt inventii babesti fara nicio acoperire teologica
Ce rost are sa faci maratonu asta? in loc sa stam la Sf Liturghie noi umblam aiurea pe strazi cautand biserici
Sunt curios cum isi motiveaza cineva o astfel de fapta aiurea?
__________________
"Cine seamana in firea pamanteasca va secera din firea pamanteasca putrezirea dar cine seamana in Duhul va secera din Duhul Viata Vesnica"Galateni 6;8

Pacea lui Hristos, la care ați fost chemați, ca să alcătuiți un singur trup, să stăpânească în inimile voastre, și fiți recunoscători.(Coloseni 3:15)
Reply With Quote