View Single Post
  #16  
Vechi 15.02.2024, 14:22:13
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 281
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
rezumatul initial facut de David_1859( in caz ca este compus de el)
Hai, serios?

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Platforma lui Sosoaca, dupa mine seamana cu cea a G. Meloni a italienilor. Este la fel de articulata si taiata sub limba, diferenta constind in acel "vint" de la spate care bate cu intensitati clar diferite si din motive specifice situatiilor in care se afla. Daca ar fi avut acelasi suport al "cluburilor" europene acum ar fi fost cel putin omologul lui Georgia.
Insa se pare ca nu asta se doreste din partea ei ci sa continue pe linia pe care o mentine de ceva vreme. Mentiunea curioasa a "interactionarii personale cu presedintele" ma face sa fiu aproape convins de acest aspect. (...)
Și mie mi s-a părut dubioasă, nu doar curioasă, menționarea disponibilității dînsei de a discuta inclusiv cu „domnul” Iohannis, și am menționat pe scurt încă din prima postare cum văd eu lucrurile. A făcut această mențiune chiar vinerea trecută, 9 februarie:
https://www.youtube.com/live/dW2B3Mt...0E3pnpy&t=2816

Bineînțeles că Diana Șoșoacă poate să facă ce consideră dumneaei, însă având în vedere nenumăratele manifestări în care vorbea despre „dreptate pentru români” și așa mai departe, nu știu cât s-ar justifica acum să apară ca dând de înțeles că se gândește mai degrabă doar să ajungă o negociatoare din partea României (ca președintă, sau ce se visează ea, cu echipe de profesioniști etc.), mai bună decât alții, în domeniul economic etc.

Vedem că, în ciuda unei retorici justițiare, Diana Șoșoacă dă semnale, cum te exprimi și mata, că are disponibilitate „la dialog”, dacă observăm atent, spre oameni deținători într-o măsură sau alta de putere; observăm că îl „protejează” într-o oarecare măsură pe Simion, de vreme ce nu îl denunță ca trădător, și Simion, așa nulitate malefică cum este, poate fi considerat că ar avea un anumit „capital de putere”, prezentă sau viitoare; observăm că îl „protejează”, de vreme ce nu îl denunță public, mă refer tot așa, politic și moral, pe cetățeanul STREZA (Liviu), cel care l-a decorat pe Simion și i-a făcut imagine relativ favorabilă și lipsită de suficient spirit critic într-un mod strigător la Cer, acestui trădător abject de la „înălțimea” pe care pretinde „dumnealui” că ar avea-o; acum auzim că are disponibilitate inclusiv de a discuta cu „domnul” Iohannis, chiar „cu tot dragul”, dacă acesta ar vrea să vorbească cu dumneaei.

Pare cam duplicitară, cam „nehotărîtă”.

Last edited by David_1859; 15.02.2024 at 21:02:58. Motiv: corectură
Reply With Quote