View Single Post
  #43  
Vechi 23.03.2011, 01:37:35
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit Cinii, alarma ieftina si imposibil de dezamorsat

Citat:
În prealabil postat de Hermiod Vezi mesajul
Tocmai aici este problema noastra. Asteptam altii sa le rezolve pe toate. Nu este un ton acuzator, imi cer scuze. Chiar ma intereseaza subiectul, pentru ca au ajuns o mare problema acesti caini. Nu trebuie sa lucrezi la primarie ca sa te implici! Sa inteleg ca nu te-ai gandit niciodata la modul serios- ce masuri ar trebui luate, cum s-a ajuns aici si ce ai putea face tu, ca cetatean, individ, om?
Societatea va solicita si va dori ciini in jurul caselor si mai ales a masinilor lor atita timp cit in Romania nu va dispare hotia si tilharia.

Si eu am fost tentat sa cred ca solutia administrativa ar trebui copiata cu exactitate din occident insa mai tirziu m-am trezit din acest vis frumos realizind imposibilitatea acestui pas inspre civilizatie.

In Romania inca nu iti poti lasa masina linistit in parcarea blocului fara sa stai sa tremuri ca a doua zi o sa o gasesti sprijinindu-se pe patru sticle de bere, asa cum nu poti pleca in nici o vacanta fara usi metalice eventual de inox incuiate cu cite 3-4 yale si cu vecini rugati/platiti sa verifice in fiecare zi integritatea apartamentului.

Stiind care-i situatia din tara...se pare ca ciinii vagabonzi si latrareti -alarme naturale - vor ramine pe pozitii inca pe putin vre-o 200 de ani.

Basescu ca sa scape de ciini trebuie mai intii sa scape de banditism, si asa cum nu exista nici o sansa, tot asa si la ciini nu se poate renunta.
Si pe buna dreptate!

Last edited by andreicozia; 23.03.2011 at 01:39:39.
Reply With Quote