Subiect: Despre femeie
View Single Post
  #44  
Vechi 09.07.2012, 12:43:34
podolski_2's Avatar
podolski_2 podolski_2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2008
Locație: ”Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit”
Religia: Ortodox
Mesaje: 388
Implicit

Citisem zilele astea un reportaj pe net tocmai despre acest subiect.
Vai ce "curve" erau femeile ca se imbracau asa sumar si toti barbatii exaltau in aplaude, dandu-i dreptate autorului.

Nici macar un barbat nu isi punea problema , cat de curva este el. :))
Cat de fustagiu este ca se uita dupa fuste.

Daca tot ne place sa jucam rolul de barbati, si ne dorim identificarea cu Sfintii Parinti, am face bine sa nu ne comportam ca evreii, si sa ne scuzam fiecare pacat dand vina pe vreme, pe femei, pe draci, ci sa ne asumam pacatele. Problema nu este in fundul si sanii fetelor, ci in capul nostru stricat cu totul de patima curviei.

Crezi ca observa vreun barbat problema asta? Ca viermele este in capul nostru? Eu nu am vz pe nimeni pe discutia asta ca isi asuma pacatul.

Ne asemanam cu dracii in privinta asta, nu cu Sfintii, caci Sfintii isi recunosteau mereu pacatul, nu il aruncau ca dracii mereu in alta curte decat a lor.
__________________
  • Ateii nu din dragostea de oameni sunt purtati, ci din ura de crestini.
  • Daca de frica nu folosesti harul preotiei si predai armele cu care trebuie sa lupti, atunci treci in randul mirenilor si lasa locul aceluia care poate lupta si apara turma lui Hristos. (cuvant impotriva preotilor care nu savarsesc Moliftele Sf. Vasile cel Mare)

Last edited by podolski_2; 09.07.2012 at 12:47:55.
Reply With Quote