View Single Post
  #32  
Vechi 30.12.2009, 22:19:20
iuly21 iuly21 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.12.2009
Locație: campulung moldovenesc
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit un sfat

Ai grija cu clarvazatorii:doar cei sfinti te pot indruma corect.Dar e plin de vazatori cu diavolul la care de te duci faci un f.greu pacat.Iti recomand preotul vazator cu duhul IUSTIN PARVU.Daca uteti merge la el e tare bine.Joi noaptea spre vineri se face sf maslu cu 14-17 preoti .Iar despre tratamente naturiste va spun din incercarile vietii mele sa incercati.Baiatul meu a avut psoriazis:boala fara leac.Si mai rau,medicii imi ziceau sa nu incerc nimic naturist ca e sarlatanie.Eu nu am ascultat;am facut multe sf masluri acasa si la biserica si Dumnezeu a facut sa gasesc pe net un tratament naturist care mi-a salvat copilul de o asa boala.Cei drept,am mai incercat si altele fara rezultat ,dar nu am cedat,am cautat mai departe pana am gasit unul care i s-a potrivit.Postiti mult,eu postesc si cate 3 zile la rand negru,dati litii,proscomidii,sf masluri multe,cititi acatiste si ceva tot trebuie sa fie.Dar faceti serios,nu lasati de azi pe maine daca vreti sa aveti rezultate.Va mai recomand inca un fel de rugaciune in cazuri extreme.Unei prietene i s-a imbolnavit grav copilul.Ce n-a facut?!A invatat-o un preot[de la Radaseni] sa-si ia canon pt pacate,sa se roage sa-i dea incercari CAT POATE DUCE EA de ispasire de pacate[doar din cauza asta ni se intampla toate].Timp de 3 luni a avut ceva boala din care a scapat,paguba[i-a luat inundatia fanul]si copilul a scapat miraculos,s-a vindecat.O matusa de-a mea a avut doua necazuri mari:un nepot a intrat in puscarie ca a omorat un om cu masina,iar o nepoata s-a sinucis.Ea s-a dus la preotul IOAN de la Recea[Dumnezeu sa-l odihneasca] si l PR DE LA rADASENI.sI-A LUAT BINECUVANTARE SA CEARA CANON DE ISPASIRE.a AVUT CATEVA INCERCARI DIN CARE A SCAPAT CU BINE[caci nu-ti ceri ceva ce nu poti duce] si dupa 7luni de detentie nepotul a iesit din inchisoare,ceea ce a fost chiar minune.Pt fata ce s-a sinucis si-a luat toata familia vina pe ei ca nu au facut destul pt ea ca sa nu ajunga in halul ala.Toti au avut incercari din care au iesit cu bine.In a 6-a luna ,a visat-o pe fata ca-i multumea ca s-au rugat pt ea si ca a iesit din groapa cea mare si mai are de dus un sac pe un deal,sa se roage in continuare sa scape si de ala.E greu sa spun aici amanuntit tot ce a fost cu fiecare,dar sper sa ma fi facit inteleasa si de ajutor pt cazuri extreme din cele ce am trecut eu si cei din jurul meu.DOAMNE-AJUTA
Reply With Quote