View Single Post
  #292  
Vechi 13.03.2008, 10:41:40
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
As fi vrut sa ma nasc dupa 89 !
Draga Cristi sa nu spui asta niciodata deoarece asa te lupti cu planul lui Dumnezeu si e pacat... Doar dupa a doua venire infricosatoare a lui Hristos vom afla cu adevarat care a fost rolul evenimentelor si istoriei noastre dinainte de 89 in viziunea lui Dumnezeu care sunt convins ca va fi cu totul altceva decit se crede pina acum.
O,nu Cozia draga nici nu a-si gandi la asa ceva de a ma lupta cu planul Lui. Poate exprimarea nu a fost prea fericita, dar sa sti ca multe am pierdut si eu si natiunea romana in anii comunismului ateu. Unde erai tu tara acum de nu erau cei 50 de ani de negura comunista ? Poate draga Cozia eram cel putin egali, daca nu chiar mai buni decat adevaratele democratii occidentale. Mult a pierdut Romania in acea pieroada. Tot timpul o luam de la capat si nu mai terminam. Aici este durerea draga Cozia. Suntem in permanenta generatii de sacrificiui . Poate de rai ce-am fost , Dumnezeu si-a intors fata de la noi. Dar si aceasta face parte, daca ar fi asa, din voirea si planul Lui. Nu avem cum sa punem in discutie voia Lui , daramite a ne impotrivi. Nimicimea noastra ne face neputinciosi in intelegeri si judecati, pentru ca adevarata judecata El o are, dar mult avem pana a o intelege si a o afla.
Reply With Quote