View Single Post
  #30  
Vechi 03.03.2011, 11:20:08
Geony's Avatar
Geony Geony is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2009
Mesaje: 908
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lumivali Vezi mesajul
Buna ziua, am o problema si as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi, bunica mea a murit in data de 20.12.2010, si anul acesta in luna octombrie am stabilit data nuntii.Mama mea nu este acord, a fost mama dansei, deoarece doreste sa tina un an de zile, din cate am citit asa ceva nu exista.
Intreab-o pe mama ta ca dupa un an de zile ce va face, va purta carpa rosie si va asculta manele?
Hai sa fim seriosi! e nunta ta nu a mamei tale; daca erai in situatia mamei tale (sa-ti pierzi mama) mai ziceam sa nu faci nunta pana dupa 1 an.
Acum. mai nou, se stabileste nunta dupa cum gasesc viitorii miri local...sunt altii care au local liber peste un an, da avans si poate le moare cineva apropiat ...ce face? nu face nunta? ...pierde avansul sau, in cel mai fericit caz , mai sta un an de zile pana ii reprogrameaza...

Acum tu faci cum vrei, eu ti-am dat idei pe care sa le dezvolti in dialog cu mama ta.
__________________
"Fiți treji, privegheați. Potrivnicul vostru, diavolul, umblă, răcnind ca un leu, căutând pe cine să înghită. Căruia stați împotrivă, tari în credință, știind că aceleași suferințe îndură și frații voștri în lume." I Petru 5, 8.
Reply With Quote