Subiect: Ajutor!!!
View Single Post
  #8  
Vechi 17.09.2012, 19:28:41
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CiprianTm Vezi mesajul
Multumesc mult, am rezolvat pana la urma cu parintele Marius. Atata timp cat am avut incredere in Dumnezeu, stiam ca mai rau fac daca ma omor deci am rabdat si stiam ca nu o sa ma lase sa fac lucrul asta; mai mult imi era frica sa nu mor pe strada, in drum spre Biserica dar am mers cu Dumnezeu inainte. Va rog mult sa va rugati pentru mine, sa pot dormi noaptea ca altfel ma distrug psihic; o sa incerc sa merg la medic.
Multumesc inca odata, Doamne ai mila!
Iti recomand sa citesti cartea despre cuviosul Paisie Aghioritul, o gasesti gratis aici: http://www.sfaturiortodoxe.ro/marii-...intele-paisie/
Sunt descrise acolo si atacuri ale ingerilor cazuti, e scrisa de un mirean care a trecut prin mai multe religii si invataturi. Vei vedea si minuni ale Parintelui, ca tu credeai ca nu se mai fac azi minuni.
Daca stii exista canon ca un credincios nu se poate ruga cu eterodocsii. Eu am mai atras atentia ca nu e doar un canon de ordine, modernismul acesta din zilele noastre a dus la diluarea adevarului ca cei ce nu sunt in BO au rupt legatura cu divinitatea si se inchina in alt duh. Chiar daca si ei spun de Iisus.
Uite o marturie asemanatoare cu cineva care a fost la penticostali: http://www.razbointrucuvant.ro/recom...enia-acestuia/
"La penticostali am trăit o experiență care m-a marcat foarte mult și care m-a îndepărtat de Dumnezeu. La un moment dat, m-am dus cu ei la munte ca să ne rugăm cu toții pentru „vindecarea rănilor din trecut” și pentru „primirea Duhului Sfânt”. Și e firesc că dacă te rogi așa, aiurea, primești alte duhuri – duhuri rele. Eu speram ca aceasta rugăciune să mă liniștească sufletește, dar ce a urmat a fost groaznic pentru mine. Am căzut într-o depresie foarte mare, plângeam foarte des, nu știam în ce și în cine să mai cred, și căutam ceva care să-mi aducă pacea sufletească… "
Cred ca e bine sa mergi un timp si pe la dezlegari sau maslu, daca nu te duci deja.
Reply With Quote