View Single Post
  #26  
Vechi 19.09.2009, 15:18:18
Dalal
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Dalal, am deschis primul video si mi-a fost suficient. Acea filmare este un fals cunoscut:

http://en.wikipedia.org/wiki/Muhammad_al-Durra
Arabii israelieni (asa-zisii palestinieni) sunt recunoscuti ca experti în scene false filmate, cauta pe Youtube "pallywood".


De fapt al doilea video postat de tine e unul care demonstreaza ca e vorba de o scena falsa (copilul miscându-se fara sa aiba nimic după ce a fost 'împuscat'), citeste tagurile acelui video si comentariul.

Restul ce spui e aceeasi apa de ploaie, povesti dupa ureche.
Evident ca totul este fals,evident ca acel copil se "misca" si acum in mormant alaturi de tatal lui ,ca un sugubat,evident ca numai israelitii au dreptate,evident ca totul este apa de ploaie,praf si tarana,evident este tot ceea ce spun doar israelitii..!!
Sigur,persoanele care mi-au povestit,printre care si un batran palestinian de 90 de ani,erau de-a dreptul mincinosi,falsi,ei nici nu existau,erau doar umbre...!!
Plini de candoare,deloc expansionisti si oportunisti,pacifisti,generosi, fara ura si inversunare fata de semeni,deloc intriganti si neiubitori de bani si putere,mergand numai dupa spusele profetului lor ,iata portretul prea noului cetatean al prea noului stat !
Ce daca ,in tara mea ROMANIA ,isi permite sa ne faca ignoranti si sa ne mustruluiasca ,avand pretentia de a nu i se spune nici"psss"...,este firesc sa nu se multumeasca numai cu ingadiunta,ospitalitatea si ,mai ales,cu TOLERANTA poporului meu ! Nici de cap aplecat, ca semn al intelepciunii nu au nevoie ,ci de-a dreptu' de cocoasa taman buna de tolanit si carat....ca,altfel se supara si face un botic luung pana in S.U.A. ,de-ti vine .......racheta!!
Noi trebuie(!!) sa le ranjim permanent si sa aprobam fara cartire ,ca nu cumva sa se supere si sa dea fuguta la articolul cuvantator de antisemitism care ne da na-na ,la toti ,daca nu facem vrerea "alesului" imbujorat de placere si satisfacere legalizata.
Vai,dar eu cutez sa spun ca simpatizez poporul Palestinian,ca am dreptul sa fiu de acord sau nu,sa-mi placa sau nu,sa-mi exprim opinia sau punctul de vedere,intr-un cuvant- absolut orice ar spune un israelit,convingerea mea este deja formata si nu mi-o poate schimba nimeni,nici chiar prea noii cetateni ai prea noului stat !
Sunt un om liber,intr-un stat liber si democrat !
Sper ca nu am descris prea frumos statul meu ..!?!
Nu de alta ,dar sa nu starneasca noi pofte unor expansionisti, in ideea unei potentiale colonizari teritoriale!
Doamne,fereste-ne,ca nu mai avem Stefani Mari.Tepesi Voda sau Mihai Viteji !
Stiu,am dat o veste imbucuratoare pentru unii dar ...nu se stie niciodata !

Doamne ajuta !

........................
Nu cred ca era necesar efortul aducerii in discutie despre micuta istorie a unei forme de guvernamant infiintata acum putini ani,mai ales cand poporul meu este crestin si, cunoastem istoria adevarata a PALESTINEI ,de la mosii si stramosii nostri dar ,cum totul se face cu un scop...,il stiti voi mai bine ( scopul discutiei)..eu,doar il banuiesc!
Reply With Quote