Subiect: farmece
View Single Post
  #3  
Vechi 02.12.2010, 17:15:51
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sandra27 Vezi mesajul
Eu trec prin acelasi lucru, nu imi e usor deloc si imi pun tot felul de intrebari, cum s-a ajuns aici. Dupa o relatie de 6 ani, cel care ma ceruse de sotie si urma sa mergem de Craciun la parintii mei, m-a anuntat voalat intr-o dimineata ca totul s-a terminat...dintr-o data. Seara imi spunea ca ma iubeste, iar dimineata vestea a venit ca un trasnet...acum stau si incerc sa gasesc explicatii...Cel mai mult nu inteleg cum, dupa o relatie de 6 ani, poti sa scoti un om din viata ta doar intr-o zi, fara sa te mai intereseze apoi ce face, cum se simte, cum suporta, doar ai stat alaturi de el 6 ani.
Exact prin aceasta a trecut (trece) un prieten zilele acestea. Identic.
Nunta la anul, inele, planuri, nerabdare... totul pana vineri seara, cand fata a renuntat la tot, brusc.
Avem insa nadejdea ca lucrurile se vor indrepta, chiar daca hotararea fetei este categorica.

Taina Cununiei (asemenea Tunderii in monahism) este urata deplin de diavol, care urmareste cu toata puterea sa o distruga.
Nu cred ca exista Nunta care sa nu aibe incercari semnificative cu ceva vreme inainte (cateva luni inainte de Cununie).

P.S. Inmulteste rugaciunea si postul. Credinta, rabdare si nadejde (incredere) in bunatatea lui Dumnezeu.
Daca e lucrarea celui viclean, se va destrama... daca este lucru binecuvantat de Dumnezeu, se va randui cum trebuie.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote