View Single Post
  #82  
Vechi 03.02.2012, 17:48:08
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de roxanapopa70 Vezi mesajul
ati urmarit toate postarile?dl profesor mi-a spus cat costa operatia la particular si cat sa-i dau lui si d-nei dr anestezista daca vreau prin cas la spital.adica spaga.din cauza asta am ales alt dr mai ieftin si care nu conditioneaza dar primeste bani cit ai posibilitatea sa-i dai.mai intru pe net dupa operatie.multa sanatate!
Succes si Doamne-ajuta.
Eu abia ce am intrat in casa acum vreo jumatate de ora. Astazi am fost programat pentru interventia pe care o asteptam de muuult timp. Sunt un pic confuz fiindca de fapt ma asteptam sa gasesc mult mai rau. Mai facusem in Romania alte trei verificari la intervale de 6 luni si am vazut cu ochii mei ce era acolo. Nu inteleg unde-au disparut intre timp, fiindca din cate stiu, exista prea putine sanse sa se resoarba de la sine, fara un regim prelungit cu 100% cruditati. Inca nu-mi vine sa cred. Asistenta (o romanca foarte de treaba din Brasov) m-a asigurat ca cel care a facut interventia este cu adevarat profesionist si cel mai bun din Newham Hospital (estul Londrei) pentru astfel de interventii si ca ar fi fost practic imposibil sa mai fi fost ceva si sa nu sesizeze dupa 45 de minute cat a durat in total. N-a fost deloc dureros, am putut vedea pe ecran intreaga interventie, toata lumea a fost extrem de atenta la detalii si pareau fiecare dedicati jobului. Totul (halat, pantaloni speciali, si alte accesorii, pe care de obicei trebuie sa le aduci de-acasa) ca si medicamentele pregatitoare zilei si prospect cu explicatii clare pe intelesul fiecaruia mi-au fost puse la dispozitie gratuit. Si evident, interventia in sine, cu analizele pentru care va trebui sa astept pana la inceputul lunii mai, totul la fel de gratuit. Avand in vedere ca biletele de avion m-au costat in jur de 500 RON, ma intreb cat m-ar fi costat doar spaga pentru o astfel de interventie in tara, ca sa nu mai spun in ce conditii si cu ce dureri. Sper sa fi facut o alegere buna. Cum va evolua mai departe, Dumnezeu stie!...
Reply With Quote