View Single Post
  #8  
Vechi 21.11.2011, 16:35:25
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Stiute de Dumnezeu de dinainte de inceputul lumii, ce se va intampla in anul viitor din punct de vedere al serviciului pentru fiecare probabil a fost stabilit in linii mari. Pe ultima suta de metri se mai pot face modificari. Acum ne apropiem de anul urmator. In anul urmator cei ce au ajutat pe aproapele in anul trecut vor fi probabil promovati, li se va gasi un servici nou, mai bine platit ca sa li se intoarca o parte din banii dati in ajutor ce se intorc insutit. Daca vrei 100 milioane venit anul viitor, da celor in nevoi 1 milion si asteapta acteva luni. ai grija sa nu faci pagube ca in loc de 100 milioane sa nu primesti mai putin, sa nu ti se scada paguba. Cand vin banii inapoi nu vin neaprata in servici, marire de salariu pot veni ca o reducere la cumparat casa, masina etc. si tot asa. Nu te baga la rau, la dat afara persoane, la facut rau, la a lasa pe altii fara casa sa nu-ti vina inapoi in anul viitor. Daca ai facut din astea poti sa te rogi-te sa te ierte . Cei ce au facut paguba aproapelui probabil isi vor gasi un servici mai prost platit la fel si cei ce probabil ca au facut vrajitorie si altele. Acestia e bina sa se roage de acum sa li se ierte pacatele , sa se spovedeasca , sa faca ce pot sa stearga paguba si sa ajute pe altii ca sa nu cada prea mult din servici si salariu.

SA dea Dumnezeu ca in anul ce vine sa avem cu totii o situatie mai buna, spirituala si materiala . Sfaturile de pe forum sunt cu titlu inforrmativ nu obligatoriu.

Sa ne indreptam cu totii spre bine si sa ajutam aproapele. De asemenea orele facut voluntar neplatite se intorc insutit de asemenea. Comunismul a fost un dezastru spiritula, religios si din alte puncte de vedere inclusiv educational caci am ajuns adulti acum care nu respectam NICI MACAR VIATA dar toata lumea facea ore voluntare si ca rezultat , penmtru ca DUmnezeu intoarce aceste ore insutit, avea servici. asta ca sa va convingeti.

Nu pleca la razboi singur.

Vrei o situatie mai buna material si spiritual, vrei in rai. Cheama pe Dumnezeu sa lupte langa tine cu rugaciunea si sa stii ca bunul Dumnezeu vine.

Roaga-te asa daca vrei:

Bunule Dumnezeu forteaza-ma la mantuire, forteaza-ma sa faca fapte bune cat mai multe care sa imi fie de maximum ajutor atat pe Pamant cat si in lumea cealalata. Forteaza-ma sa minimizez sau sa elimin paguba facuta proapeului prin orice mijloc inclusiv furt si nedreptati si forteaza-ma sa intorc cu bine pagubele si binele facut mie. Forteaza ca aceasta rugaciune si faptele mele sa fie de maximum folos si minimum paguba si forteaza-ma sa ma comport in asa fel incat sa fii mandru si fericit de mine. Amin.

Daca vrei o situatie buna fa asa.
1. Roaga-te lui Dumnezeu sa ai situatie buna in viata viitoare si pe pamant
Bunule Dumnezeu forteaza-ma la mantuire, forteaza-ma sa faca fapte bune cat mai multe care sa imi fie de maximum ajutor atat pe Pamant cat si in lumea cealalata. Forteaza-ma sa minimizez sau sa elimin paguba facuta proapeului prin orice mijloc inclusiv furt si nedreptati si forteaza-ma sa intorc cu bine pagubele si binele facut mie. Forteaza ca aceasta rugaciune si faptele mele sa fie de maximum folos si minimum paguba si forteaza-ma sa ma comport in asa fel incat sa fii mandru si fericit de mine. Amin.

2.Da 20 de lei cineva in nevoi.
In fiecare luna socoteste cu cat ti-a crescut salariul fata de luna asta, Noiembrie 2011 sau fata de o suma care ti-ar fi suficienta in ochii tai, si apoi jumatate da lui Dumnezeu si jumatate pastreaza pentru tine. Roaga-te lui Dumnezeu sa-ti zica ce sa faci cu banii lui ca sa fie binele facut maxim.

NU promite, jura, etc nimic nici ca o sa dai bani lui Dumnezeu ca sa nu ti se puna pacat. Nu stii daca traiesti maine darmite ce o sa faci maine.

Deci cu banii lui Dumnezeu daca iti spune Dumnezeu ce sa faci cu ei bine, fa ce ti se spune, daca nu dai la saraci si la cei in nevoi in numele lui Iisus. Daca nu te astepti la rasplata binele probabil ti se va intoparce probabil inmiit sau mai mult, daca te astepti insutit. Spune sa hotarasca Dumnezeu daca pentru binele asta e rasplata si daca e cine sa o primeasca.

Da si pentru cei din iad care nu au nimic, pentru inaintasi, pentru cei ce te-au ajutat si pentru cei ce ti-au gresit.

Daca ai nevoie de servici da o suma de bani si spune intoarce-mi Doamne banii acestia cel putin insutit ca servici. Dureaza cateva luni , pana se intampla asta. Ruigaciunea ajuta cel mai mult si mult mai repede. Mergi cu amandoua inainte.

Last edited by spre_rasarit; 21.11.2011 at 17:10:15.
Reply With Quote