View Single Post
  #2  
Vechi 06.04.2007, 16:47:04
me-dice me-dice is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2007
Mesaje: 4
Implicit

eu m-am intrebat daca exista sau se poate crea un aparat de INVESTIGAT bolile psihice,si cum ar trebui sa fie modificate radiologia, tomografia computerizata, rezonanta magnetica (nu continui ca ati vazut ca stiu..) sau analizele de sange si urina si mai stiu eu ce (stiu dar nu spui ca sa nu fiu data afara) la un NEBUN..adica, mai exact: PSIHIA nu se vede la analize desi as putea sa etalez niste boale care de acolo coboara: ulcer gastric (zis uneori de stress); aritmie si ischemie cardiaca (zise inima rea); hipertensiune arteriala ; nu mai adaugam tulburari de somn sau de ritm somn-veghe; de comportament..

este evident ca ne inrosim; ingalbenim, inverzim, innegrim..doar la auzul-vederea celui iubit sau de ciuda sau de invidie ori furie , ori teama, ori albi ca varul ne facem fetzele..FARA ca in corp sa avem vreo bolnavire

ce vreau sa spun: nu stiu daca si cum functioneaza ARGINTUL viu (ca un vehicul al unui alt tip de energie??), dar este evident ca actiunea in planurile PROFUNDE ale fiintei poate face rau, rau mult si poate chiar fatal, FARA CA medicina sa aiba metoda de diagnostica...alta decat cea fata catre fata

astept si eu, cu imensa curiozitate, sa citesc pareri despre argintul asta atat de viu

in rest, privind pe fereastra sau la televizor, vedem disperarea dupa arginti
Reply With Quote