View Single Post
  #2  
Vechi 23.04.2009, 16:12:22
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Ai vazut, ca atunci cand avem o problema mai intai cerem sfatul familiei, mai ales al mamei si dupa, cerem si de la prieteni/cunostinte cate o parere? De ce? Pt. ca ei ne cunosc cel mai bine, stiu cum reactionam atunci cand suntem suparati, dar si atunci cand suntem bucurosi. Parintii, acele pers. care ne-au crescut si care sunt mai in varsta ca noi sunt trecuti prin viata mult mai mult decat noi. Asa este si cu duhovnicul. El te cunoaste, stie la ce nivel duhovnicesc esti, cunoaste ce iti este mai potrivit in acele momeste pt MANTUIREA noastra, pt ca el asta urmareste, chiar daca noi nu intelegem de multe ori sfaturile si canoanele date. Este bine sa ne rugam pt. duhovnic, sa-i puna Dumnezeu cuvintele potrivite pt. mantuirea noastra. "Doamne, lumineaza mintea si cugetul duhovnicului meu. Pazeste-l, miluieste-l, binecuvanteaza-l, fereste-l de ispite, da-i sanatate si pune in gura lui cuvinte mantuitoare pt. sufletul meu, ca ascultandu-l pe dansul, pe tine sa te ascult. Amin".
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote