View Single Post
  #8  
Vechi 13.05.2011, 16:30:32
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel_7 Vezi mesajul
Asa cum tu iti doresti manastiri duhovnicesti,in care sa te odihnesti si sa ai un castig spiritual,si eu imi doresc sa intalnesc crestini autentici,cu care sa fiu in comuniune spirituala,sa impartasesc aceleasi idei etc.

Dar asa cum si manastirile "linistite" s-au rarit,la fel si traitorii in Hristos.

Se plangeau lui Arsenie Boca ca nu gasesc duhovnici buni niste femei.Atunci nasteti voi duhovnici daca nu aveti.

A nu se uita ca manastirile sunt populate cu calugari care provin din mediul nostru.

Scaderile sunt si la noi,si la ei...

P.S. Conceptul de energie pozitiva este unul pagan,opus valorilor crestine.

La crestini puterea vine din Cruce,adica din jertfa si suferinta.
Daniel, creștini autentici sunt dar nu-i mai căuta pe forumuri! Duhovnicul meu atunci când "mi s-a părut" că am văzut ceva ce nu era sau nu trebuia să vad mi-a spus "dacă ochiul tău e murdar pe toate le vede murdare și dacă ochiul e curat le vede curate" .

Și o mică povestire cu tâlc:
Un creștin (așa ca tine de ex.) a mers la o mănăstire și i-a spus duhovnicului exact ce scrii tu mai sus ( că nu mai sunt creștini trăitori). Părintele a luat o sticlă și a umplut-o cu apă apoi l-a întrebat ce vede. Creștinul i-a spus "văd o sticlă pe jumătate goală".
Duhovnicul i-a spus " eu văd o sticlă pe jumătate plină."
Așa că...să vedem partea plină și nu pe cea goală.
Reply With Quote