View Single Post
  #27  
Vechi 08.04.2009, 21:23:30
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Cam prea dur, ca să nu spun exagerat, spus mocirlă. Bine, acum fiecare cum privește ( trăiește ) Ortodoxia. Sincer, părerea mea personală, e bine cam în ori și ce, a evita fixațile, ce duc la blocaj în multe privințe. Daniel dragă, poți lua legătura cu Marius pe privat și multe va avea să-ți spună, dar asta numai cu voia lui și în funcție de timpul fiecăruia.
Tinerii sunt foarte sensibili in general, si la orice obraznicie din partea bisericii se pierd, chiar sapt trecuta am avut , sa-i zicem caz, cu o buna prietena, pe care o stiam credincioasa, decenta, despre care sa aud ca nu mai are incredere in biserica, a ramas dezamagita de preoti si de comportamentul oamenilor in timpul slujbei
Cu ajutorul Domnului, am invitat-o la biserica si i-am zis sa lase deoparte prejudecatile si tot Dumnezeu si-a aratat dragostea fata de ea, pt ca la slujba am avut un cor de copii care au cantat pricesne si preotul a avut o foarte miscatoare predica despre Sangele Mantuitorului, fapt ce a determinat-o sa afirme ca va reveni la biserica, dar vedem ca astfel de cazuri nu sunt rare, da asta am folosit cuvantul "mocirla" pt ca pt tineri asta este,
Bine acum, nu o sa-i putem impaca pe toti, tot timpul vor exista guri critice, si nemultumiti, dar tare asi vrea ca aceste guri critice sa nu fie din cauza unor practici sau obiceiuri nesanatoase, daca gura critica va fi pt ca ne traim credinta, treaba ei, dar sa nu fie pt ca ne schimonisim credinta
__________________
"Cine seamana in firea pamanteasca va secera din firea pamanteasca putrezirea dar cine seamana in Duhul va secera din Duhul Viata Vesnica"Galateni 6;8

Pacea lui Hristos, la care ați fost chemați, ca să alcătuiți un singur trup, să stăpânească în inimile voastre, și fiți recunoscători.(Coloseni 3:15)
Reply With Quote