Subiect: Omul blestemat !
View Single Post
  #8  
Vechi 06.04.2011, 10:10:28
antoradoi's Avatar
antoradoi antoradoi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eu-cristina83 Vezi mesajul
Trebuie sa inveti sa Ii multumesti lui Dumnezeu daca nu pt. necazuri, macar pt. puterea de a trece peste ele. Nimeni si nimic nu iti poate face rau atata timp cat Il ai pe Hristos cu tine. Spovedeste-te, impartaseste-te, participa la Sf. Liturghie, Sf Maslu si Molitfe si invata sa dai slava lui Dumnezeu pt. tot. Raiul nu se castiga cu una cu doua.
Multam' ! Nu te-ngrijora de mine!Nu am postat pt ca sa ma jelesc,departe de mine acest gind!Am dat doar un exemplu,de EXEMPLAR Diabolic,si inca n-am spus tot.
...si dac-ar fi sa fac o glumita,{numa' ca pe forumu' asta ,oamenii -crestinii,de pe-aici-,nu prea stiu sa glumeasca,probabil ca ori sint eu prea...timpa-glumesc cind nu e cazu!-,ori sint ei prea...sobri,iau totul adliteram!!!},ti-as raspunde ,draga eu-cristina83,ca mi-as dori sa TRAIESC RAIUL,inca,acum si aici,si acel RAI sa fie doar o ..prelungire a celui de aici.Si ,in fond,cine nu-si doreste asta?E cumva un rau ,sa traiesti bine?
Multam' ,inca o data.Particip...si toate celelalte,spre Slava lui Dumnezeu!,asta insa stii si tu si stie oricare dintre crestini,te OBLIGA sa porti CRUCEA!...
POST USOR!
Apropos! Am vrut sa postez ceva si am constatat ca nu mi se permite.Un topic.Stiu ca am deranjat pe tov. admin,prin niste comment-uri,si desi nu regret comment-urile,ii cer iertare !,prin intermediul acestei postari,nu de alta dar sa se poata omu' impartasi ca de,e si el crestin! Amice,stii si fara sa-ti zic eu,dar iti voi aminti ,cu orice risc:Domnul HRISTOS,a vorbit pe fata! Asadar:sa nu fim farisei!S-avem(ti) LUMINA-n suflet!
Antonia
Reply With Quote