View Single Post
  #1  
Vechi 26.02.2009, 20:31:14
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit Ochiul lui Dumnezeu sau un lucru straniu a fost descoperit

Ochiul lui Dumnezeu te priveste! Vezi o imagine fotografiata in spatiu


Astronomii europeni au surprins in spatiu ceva care seamana uimitor de bine cu un ochi care priveste neincetat inspre pamant. Aceasta descoperire a fost supranumita "Ochiul lui Dumnezeu".



Albastrul deschis al "pupilei" si albul "ochiului" intra in contrast cu nuantele de portocaliu si rosu, semanand izbitor cu un ochi incojurat de gene.
Imaginea capteaza de fapt o formatiune compusa din gaze si praf, substante imprastiate de o stea care a disparut. Se pare ca si sistemul nostru solar va avea aceeasi soarta in 5 miliarde de ani.
"Ochiul lui Dumnezeu" se afla la 700 de ani lumina, in constelatia Varsatorului si abia poate fi zarita cu un telescop obisnuit.
Fotografia a fost facuta cu un telescop Hubble si este atat de detaliata incat, prin Ochiul lui Dumnezeu se pot vedea galaxii indepartate.


















[SIZE=5]Eu unul sunt de parere sa nu credem ca Dumnezeu este un om ,un om care este undeva etc,vreau sa va spun ca multe femei sau batrani credinciosi chiar daca cred in Dumnezeu acestia nu sunt interesati sa afle sau sa citeasca Biblia,sa stie faptele Mantuitorului Iisus Hristos pe pamant,sa stie de Apocalipsa biblica etc.Acestia cred ca Dumnezeu este acolo sus si se opresc aici.Noi trebuie sa gandim ca Dumnezeu este in tot si in toate,ca Dumnezeu este Duh ,inteligenta care este pur superioara a tuturor creierelor adunate la un loc ,ratiune,uitati-va la organismul uman,la creier,cum este construit,cu cata inteligenta si dragoste de catre Dumnezeu,de aici intelegem ca Dumnezeu este inteligenta si se afla in toate si INCA ESTE MISTERIOS,deoarece nimeni nu stie ce este dincolo de Univers,nimeni nu stie cu exactitate daca chiar asa a fost Geneza ,stim cu totii ca Vechiul Testament chiar e vechi sa spun asa si nu se mai poate sti cu exactitate sau dovedi,eu nu vreau dovezi dar ma gandesc ca poate mai sunt multe de aflat si de descoperit in legatura cu Bunul Dumnezeu.[/SIZE]
Reply With Quote