Subiect: Al 3-lea ochi
View Single Post
  #53  
Vechi 21.06.2016, 09:38:00
rarenx rarenx is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.05.2016
Mesaje: 3
Implicit Tu esti bătut in cap ?

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Cred ca nu esti foarte constient de ceea ce spui. Pentru ca te contrazici. Pentru ceea ce deja ne-a dat, sa facem cele de trebuinta si sa-I multumim Lui. Pentru cel de-al treilea ochi, mie nu mi l-a dat si nici nu i-L cer. Daca faci totul doar pentru a-l obtine... ratacesti amarnic. Dintre pustnicii si calugarii care din cand in cand Dumnezeu le "deschide" cel de-al treilea ochi, cred ca intelegi ca nu se intampla la vointa lor, ci doar fiindca intervine Harul. Unde nu vorbim de Har, vorbim de ratacire. Asta este esenta... in linii largi!...
Dar daca tu doresti, iti poti cauta si al patrulea ochi, iar eu n-o sa te mai supar cu parerile mele. Un lucru ar trebui sa stii: viata ta te priveste personal. Cat despre influenta nefasta asupra vietilor altora, va trebui sa dai socoteala intr-o zi. Nu incerca sa smintesti din mandrie pe cei care pot fi mai slabi in credinta si chiar sa creada ca "e interesant" sa cerceteze aceasta latura a "paranormalului"... Cel putin pe un forum crestin-ortodox, a vorbi despre asa ceva mi se pare o erezie!
Ce nu înțelegeți ? In momentul in care Reușești sa te rogi din inima la Dumnezeu incepi sa primesti daruri printre care si deschiderea ochiului ( conștiinței ) de-abia atunci poti înțelege cine esti cu adevărat si atunci umbli in lumina , iar darurile se oferă in funcție de performanța fiecăruia in rugăciune . Am un budist care cand il vad ma face sa vomit dar si el are ochiul deschis probabil ca sa ne provoace noua greață cand il vedem si toate aceste pentru ca asa dorește Dumnezeu sa il pedepsească . Daca credința lui este in "copac" la Buddha logic ca omul sa provoace greață ! Fain tare prietene si iti mai spun ca scris este : "Fricosii nu au ce cauta in Împărăția Cerurilor " fara acest ochi deschis esti un mort printre morti ! DUMNEZEU sa te protejeze si sa te lumineze !
Reply With Quote