View Single Post
  #22  
Vechi 08.01.2024, 14:51:02
LoverOfJesus95 LoverOfJesus95 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.01.2024
Mesaje: 87
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Il stiu, de ce sa-l mai recitesc?
Acuma caut sa ma curatesc, sa ma despatimesc, sa ma smeresc... nu sa tooot recitesc.

Iar citirea si recitirea se face dupa porunca duhovniceasca cu binecuvantare si nu trebuie omul sa-si ia singur omul fiindca initiativa de sine duce la egoism si idolizare. Daca vrei sa citesti mergi la preot si-i ceri sa-ti dea voie sa citesti si sa te binecuvinteze sa citesti si atunci poti citi toat biblia in fiecare seara caci ai ascultare de preot si de Dumnezeu prin el. E foarte important sa procedezi astfel. O sa-ti dai seama candva ca nu e bine sa iei, sa-ti iei tu cele ce sunt ale lui Dumnezeu si apoi sa incepi sa te lauzi si sa faci circ cu ele.

De ce minti, nu stii cine e parintele minciunii? Dac-ai fi citit Biblia, ai fi vazut cat de in ne-adevar te afli atunci cand te lasi ghidat de niste orbi care la randu lor nu cunosc pe Dumnnezeu pt ca nici ei nu citesc Scripturile. Multe practici ale Bisericii nu se regasesc in Noul Testament

Faptele apostolilor 4:19 "Drept răspuns, Petru și Ioan le-au zis: Judecați voi singuri dacă este drept înaintea lui Dumnezeu să ascultăm mai mult de voi decât de Dumnezeu,"

Faptele apostolilor20:29-30
"Știu bine că, după plecarea mea, se vor vârî între voi lupi răpitori, care nu vor cruța turma,"
"și se vor scula din mijlocul vostru oameni care vor învăța lucruri stricăcioase, ca să tragă pe ucenici de partea lor."

Last edited by LoverOfJesus95; 08.01.2024 at 14:55:47.
Reply With Quote