View Single Post
  #8  
Vechi 08.10.2009, 02:07:36
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de viorello Vezi mesajul
Vin si eu in Forum cu urmatoarea intrebare:eu am virsta de 52 de ani si m-am indragostit de o femeie in virsta de 35 da ani..asi putea spune cu siguranta ca si ea s-a indragostit de mine...eu sint divortat de aproape 4 ani (in noiembrie) iar cu aceasta femeie simt si imi doresc sa ma recasatoresc, sa incep alaturi de ea o viata noua..ea nu a mai fost casatorita...imi spune tot timpul ca am adus fericire in viata ei...si chiar ca ar dori sa-si petreaca restul vietii alaturi de mine...cu toate acestea nu stie ce sa faca pentru ca diferenta de virsta de 17 ani " o omoara " asa cum zice ea..aceasta diferenta de virsta este singurul motiv care ar impiedica-o sa se casatoreasca cu mine...in rest nu are alt motiv sa nu o faca, asa imi spune ea tot timpul...intrebarea ar fii: scrie undeva in CANOANELE BISERICESTI ca ar fii o diferenta prea mare intre soti si Biserica nu ar fii de acord cu o asemenea casatorie?...ne-ar putea Biserica impiedica sa ne casatorim?...dumneavoastra colegi de forum ce parere aveti?...crede-ti ca ar fii o casatorie nepotrivita din cauza diferentei de virsta?...va rog din suflet sa ma ajutati cu o parere,un sfat sau daca sinte-ti in tema cu ceea ce scrie, daca scrie in CANOANELE BISERICESTI. in aceasta privinta..
Va multumesc si ma bucur pentru fiecare parere..
Draga Viorel, uite aici topic deschis pe aceiasi tema, cu mai mult timp in urma.
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...sta+intre+soti
Reply With Quote