Subiect: Parenting
View Single Post
  #41  
Vechi 22.09.2015, 15:26:03
Monnis Monnis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.06.2012
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 184
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
Majoritatea oamenilor lucreaza pana la ora 18 si gradinitele de stat cer sa iei copilul la ora 17. Nu toti avem cum sa luam copilul la 13 de la gradi.
Va invit pe grupul crese, gradinite, scoli, bone de pe facebook sa cititi ce povestesc mamicile despre gradinite.
Va arat un exemplu luat cu copy-paste (nu-mi apartine, fiul meu inca nu e la gradinita):
Noi la momentul "grădiniță" am preferat varianta "de stat" și bonă. Însă, în perioada concediului cu cel mic am luat eu copilul mai mare de la grădi, astfel că eram la curent zi de zi cu evenimentele.
Am intervenit cu intenția de a vă prezenta și altă părere privind grădinițele de stat, fiindcă mi s-a părut mult spus "sunt efectiv socata de tot ce aud/citesc mi se povesteste despre cum se poarta educatoarele/ingrijoarele in sistemul de stat cu ei." ...."deja am cosmaruri noaptea", ...."daca nu termina de mancat in 20 min strang masa chiar daca copilului ii mai e foame, tipa la ei, ii bat, ii injura, le dispar cercelusii fetitelor din urechi".
Dumneavoastră vă documentați și luați cea mai bună decizie pentru copilul dvs.
__________________
"Fiți întelepți ca șerpii și nevinovați ca porumbeii" (Matei 10, 16-22)
Reply With Quote