Subiect: disperata
View Single Post
  #46  
Vechi 22.11.2009, 19:19:30
Dunnamite
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Anna Vezi mesajul
Uite un truc psihologic ca sa-i starnesti interesul. Fa-l sa inteleaga ca el nu e totul pentru tine, ca iti vezi de viata si ca nu e asa sigur ca te are si ca esti total a lui si pt totdeauna. Poate s-ar putea intampla sa puna mana pe tine alt barbat. E adevarat ce zice cristina. Cand barbatul e f sigur ca femeia de langa el e f sigur a lui si ca nu exista nici un pericol s-o piarda incepe sa fie atras de alte femei si pe ea o vede ca un obstacol. "De n-ar fi ea, uite, as putea fi cu asta, sau cu asta, sau uite asta". Asa ca, acuma contra-ataca. Sa vada ca nu esti totusi asa legata de el si oricand ai putea fi fericita cu altul. In nici un caz sa nu-l inseli, ci doar sa fii f independenta si disponibila pt altii astfel incat sa observe el lucrurile astea. Toate astea nu-s teoriile mele, le-am auzit de la un dr. psihiatru.
da? i-a incearca sa faci tu asa cand al tau umbla dupa alta si dupa aia sa vii sa ne zici daca ai reusit sa-l tii langa tine prin metoda asta! (ff tare psihiatrul, numai ca el se ocupa cu tratarea bolilor psihice nu si cu problemele psihice)
in secunda 1 cred ca e langa aia, prin atitudinea asta nu faci decat sa-i dai un motiv mai bun sa te paraseasca fara sa se se simta prost sau vinovat dupa aia!

Last edited by Dunnamite; 22.11.2009 at 19:33:41.
Reply With Quote