View Single Post
  #23  
Vechi 01.03.2009, 16:44:40
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citystar,

Incredinteaza problema ta Preasfintei Fecioare Maria. Roaga-te cu putere pentru mantuirea ta si atat. Incearca sa-i ierti pe cei care crezi ca ti-au facut rau. Iertarea din toata inima a celor ce ti-au gresit iti va aduce mare binecuvantare. Iti vei putea rosti rugaciunea ,,Tatal nostru" fara teama ca vei fi pedepsit pentru pacatele tale deoarece nici tu nu ai iertat. Apoi, prin rugaciunea ta, se poate ca inimile impietrite sa se inmoaie. Dumnezeu poate interveni astfel mai repede pentru a te ajuta. Pur si simplu, bunatatea spre care se pare ca esti chemat, poate schimba lucrurile.

Da, cunosc o persoana care, din cauza farmecelor s-a despartit de sot. A citit consecvent Acatistul Sfantului Nectarie, Psaltirea Maicii Domnului si alte acatiste si rugaciuni. A devenit milostiva si iertatoare, ea, care inainte blestema din orice. De curand am aflat ca si-a gasit perechea. Fiecare dintre ei are cate un copil si se pare ca se inteleg.

Nu mi se cade sa fac recomandari, dar Psaltirea Maicii Domnului cred ca e foarte utila in aceasta situatie si nu numai. Oare Preasfanta Maica Domnului crezi ca nu stie ca ai nevoie de ajutor? Citeste, daca vrei, cate catisme poti, pe nemancate, si vei vedea ajutorul Maicii Domnului.

Unii preoti nu recomanda citirea de catre mireni a rugaciunii de la sfarsitul Acatistului Sfantului Ciprian, deoarece se pare ca a fost preluata din rugaciuni specifice Sfantului Maslu, pe care nu le citesc decat preotii.
Reply With Quote