Subiect: Sfantul Maslu
View Single Post
  #9  
Vechi 18.03.2010, 16:26:23
carmencita15 carmencita15 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.03.2010
Mesaje: 2
Implicit Buna ziua

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Ma adresez tuturor crestinilor care trec pe aici! Am un prieten, coleg de doctorat in Franta, care sufera de o boala cumplita, sceroza in placi. Este paralizat din cauza bolii in proportie de 80 la suta (nu poate merge, nu poate misca degetele decat cu mare dificultate, este mereu nervos - boala aceasta este declansata de un virus autoimun inca necunoscut care ataca nervii). In patrie obisnuiam sa merg la slujbele Sfantului Maslu, insa intr-o tara preponderent catolica si in proportie de 80 la suta atee, inca nu am gasit o Biserica pentru aceasta slujba. Cand voi veni in Romania voi lasa pomelnic pentru Sfantul Maslu pe la toate Manastirile din cale. Dar pana atunci, va rog, nu-l uitati pe Philippe (si Filip e bine) in pomelnicele voastre. Doamne ajuta!
Citind despre Sfantul Maslu am dat de acest forum...lucruri interesante.
Noi stam in Franta,in Nisa si facem slujbele in Nordul Nisei ,dar pentru mai multe detalii uitati-va pe acest site:http://bisericaortodoxanisa.net/
Daca stati prin zona,atat noi cat si Parintele am fi foarte bucurosi sa va avem alaturi la Sfintele slujbe.
Multa sanatate si Doamne Ajuta!
Carmen
Reply With Quote