View Single Post
  #7  
Vechi 27.10.2009, 12:19:36
tzuculina1027 tzuculina1027 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.10.2009
Locație: ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caliyo Vezi mesajul
Eu personal nu cred in retete de genul: spune rugaciunea de 7 ori, roaga-te la 9 biserici, 9 saptamani la rand si...gata! ti se indeplineste rugaciunea. Asta suna a magie. Dumnezeu nu e sluga noastra, nu e duhul din lampa lui Aladin.
Dumnezeu iti indeplineste rugaciunea daca vrea El si cand considera ca e timpul. De multe ori cerem ceva nepotrivit pentru noi.
Mie mi s-a indeplinit uneori rugaciunea in 24 de ore, alteori intr-o luna ,altele in cativa ani iar unele rugaciuni nici dupa ani de zile inca nu mi s-au implinit. Sfintilor Ioachim si Ana de abia la batranete li s-a indeplinit dorinta de a avea un prunc.
Asa si noi: ne rugam dupa puterile noastre dar Dumnezeu randuieste timpul implinirii. Oamenii care isi pun speranta in aceste retete si formule magice si vad ca dupa 9 rugaciuni si 9 biserici nu dobandesc ce au cerut , isi pierd si putina cerdinta pe care o au.
Ceea ce ai spus tu mai sus este corect uneori ne rugam si nu e bine ceea ce cerem.Dumnezeu stie de ce are nevoie fiecare.Poate sa iti dea maine,peste cativa ani sau deloc.El stie ce este de folos pentru noi:"fie Doamne voia ta".Doamne ajuta
Reply With Quote